Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

Stałe aparaty ortodontyczneWspółczesne leczenie ortodontyczne opiera się na stosowaniu zarówno aparatów ruchomych jak i stałych. Jednakże to aparaty stałe stanowią podstawę leczenia ortodontycznego zaś aparaty ruchome odgrywają w leczeniu rolę wspomagającą. Stanowią jednak ważną część wczesnego leczenia młodych pacjentów oraz leczenia retencyjnego w każdym wieku.

STAŁE APARATY ORTODONTYCZNE

to zamki i pierścienie ortodontyczne, które specjalnym klejem mocowane są do szkliwa na zębach. Do nich przytwierdza się sprężysty drut i to on, naciskając na zęby ze stałą, niezbędną do prostowania siłą, powoduje ruch zębów. Proponujemy estetyczne, stałe aparaty ortodontyczne, tj:

aparaty bezligaturowe

typu Carrier czy najbardziej technologicznie zaawansowany System Damon3 – stosowane w szczególnie skomplikowanych wadach zgryzu oraz w przypadkach, w których rozważa się bezekstrakcyjną metodę leczenia. Zamki zaprojektowane są tak, że są niewidoczne, wygodne w noszeniu i łatwe w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Ich unikalna budowa umożliwia przesunięcia zębów ograniczając do minimum napięcia występujące w jamie ustnej, a tym samym ból i poczucie dyskomfortu u pacjentów.

aparaty ligaturowe dostępne są w kilku wersjach:

  • ceramiczne w kolorze przeźroczysto – białym, tak by pasowały kolorystycznie do zębów lub wykonane w jasnym, przeziernym materiale, który pozwala na transparencję naturalnego koloru zębów pacjenta.
  • kryształowe (szafirowe), których niewątpliwym atutem jest wyjątkowy materiał o doskonałej przezierności i dużej wytrzymałości mechanicznej.
  • aparaty metalowe to klasyczne aparaty stałe. Składają się z metalowych zamków oraz łuku przywiązanego do zamków ligaturami metalowymi lub elastycznymi (gumkami).

W naszych gabinetach pracują doskonali specjaliści – ortodonci, którzy w codziennej praktyce korzystają z nowinek medycznych i nowoczesnego sprzętu. W prawidłowej diagnozie problemu ortodontycznego i ustalaniu planu leczenia niezwykle przydatne jest wykonanie i analiza zdjęć cefalometrycznych. W gabinetach Bdental wykorzystujemy do tego cyfrowe zdjęcia, wykonane posiadanym przez nas nowoczesnym aparatem pantomograficznym z przystawką cefalometryczną Gendex Orthoralix 9200 DDE Ceph. Po wnikliwym badaniu i przeanalizowaniu materiałów diagnostycznych lekarz ortodonta indywidualnie dobiera rodzaj terapii.

Leczenie ortodontyczne wymaga starannej i restrykcyjnej higieny jamy ustnej oraz regularnego zgłaszania się na wizyty kontrolne. Opuszczanie wizyt kontrolnych znacznie opóźnia leczenie.

 

powrót na stronę ortodoncja

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00