Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

Licówki

Licówki - są to cienkie płatki wykonywane z kompozytu lub porcelany, nakładane na powierzchnię wargową zęba. Dzięki nim możliwe jest pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych przebarwień, zmiana kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie i nadanie im ogólnie pięknego wyglądu.

1. Licówki kompozytowe

mogą być wykonane bezpośrednio przez lekarza w gabinecie. Zabieg jest określany jako bonding. Polega na ukryciu wszelkich naturalnych i nabytych wad na powierzchni szkliwa poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów. Po wyborze odpowiedniego koloru nakłada się kompozyt,  wstępnie kształtując powierzchnię. Lampą polimeryzacyjną utwardza się go a cała powierzchnia jest potem wygładzona i wypolerowana. Bonding jest alternatywą dla licówek pełnoceramicznych, przy czym jest efektywny tylko przy małych wadach w uzębieniu. Licówki kompozytowe są podatne na przebarwienia i nie są tak trwałe jak pełnoceramiczne ale są znacznie tańszym rozwiązaniem. Niestety przez to, że są mniej trwałe muszą być częściej wymieniane

2. Licówki porcelanowe

to najmniej ingerujące w tkanki twarde zęba rozwiązanie protetyczne. Stosuje się aby nadać zębom piękny wygląd – skorygować kształt, kolor i wielkość zębów. Wykonuje się je najczęściej wtedy, kiedy występują:

  • trwałe przebarwienia, spowodowane przez leczenie kanałowe, leki lub nadmiar fluoru,
  • uszkodzenia mechaniczne – powstałe na skutek urazu (pęknięcia, złamania) lub zgrzytania zębami
  • stemy (przerwy pomiędzy zębami) – najczęściej licówkami koryguje się diastemę czyli przerwę pomiędzy jedynkami.
  • nierówne zęby – są również stosowane przy niewielkich wadach zgryzu, jeżeli pacjent nie chce poddać się leczeniu ortodontycznemu.

Wykonywane są przy pomocy technika, po pobraniu przez lekarza wycisku, poprzedzonego wcześniej oszlifowaniem zęba na powierzchni wargowej, na głębokość około 0,8 mm.

Zaletą tego typu prac jest mała utrata tkanek twardych zęba, naturalna transparencja, perfekcyjna estetyka, brak późniejszych przebarwień oraz biokompatybliność. Licówki porcelanowe wykonane mogą być w różnych odcieniach bieli tak, aby można było wybrać kolor najbardziej odpowiadający barwie pozostałych zębów.

licowki2 licowki1 licowki3

 

 

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

powrót na stronę protetyka 

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00