Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

Uzupełnienia protetyczne stałe1. Korona porcelanowa na podbudowie z chromo – kobaltu

Przez wiele lat fundamentem odbudowy protetycznej, ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość, były korony metalowe. We spółczesnym leczeniu takie korony stosowane są bardzo rzadko, ze względu na ich niewystarczającą estetykę.

Nowoczesna protetyka poleca dużą różnorodność koron porcelanowych.

korony-porcelanowe-na-podbudowie-z-chromo-kobaltuDziś większość prac protetycznych wykonują niezwykle precyzyjne frezarki, sterowane komputerowo, z materiałów wolnych od szkodliwych składników, takich jak stop chromu z kobaltem, który umożliwia wykonie prac stałych czy precyzyjnych prac ruchomych u pacjentów, u których stwierdza się uczulenie na dość powszechny w stomatologii nikiel.

Korony i mosty porcelanowe na podbudowie z chromo-kobaltu, dzięki połączeniu porcelany, która odznacza się wysoką estetyką i metalu, odpowiadającego za trwałość i wytrzymałość mostu, są bardzo popularnymi uzupełnieniami we współczesnej protetyce. Takie korony i mosty porcelanowe mogą być wykonywane na całej długości łuku zębowego. Ich zadaniem jest nie tylko uzupełnienie brakujących zębów, lecz również przywrócenie prawidłowych funkcji żucia i odtworzenie prawidłowych kontaktów zębowych.

Nie do przeceniania jest też fakt przywrócenia prawidłowego wyglądu i pięknego uśmiechu, i to przy zachowaniu pełnego komfortu posiadania własnych zębów.

2. Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu wyróżniają się najlepszą estetyką i wytrzymałością mechaniczną, a trwałością nie ustępują koronom na podbudowie stalowej.

korony2Tlenek cyrkonu jest biokompatybilnym, biozgodnym materiałem, traktowanym przez organizm jak coś własnego. Jest materiałem, który, nie będąc metalem, ma biały kolor – dzięki temu załamuje światło i nie odbija go. Te oraz szereg innych parametrów sprawiają, iż korony oraz mosty, również te na implantach, wykonane na podbudowie z tlenku cyrkonu cechują się najwyższymi właściwościami estetycznymi. Można lepiej dobrać kolor, nadać lepszy kształt, uzyskać maksymalną naturalność.

Technologia pozwala również na wykonanie koron pełnocyrkonowych. Wycinane są one z większego bloczka cyrkonu przez urządzenie sterowane komputerem. Dzięki temu charakteryzuje je idealna dokładność, precyzja oraz dopasowanie. To z kolei w największym stopniu utrudnia bakteriom dostęp do zęba i gwarantuje niepowtarzalną wytrzymałość. Do niedawna zadania te stawiane były uzupełnieniom na podbudowie z metali szlachetnych tj. złoto. Dziś złoto, pomimo swoich doskonałych cech, coraz częściej zastępowane jest przez cyrkon.

Korony i mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu licowane porcelaną, to kolejny krok w rozwoju protetyki; to najnowocześniejszy i najbardziej estetyczny sposób na uzupełnienie braku pojedynczego zęba, braków częściowych lub wszystkich zębów.

3. Mosty adhezyjne

most-adhMosty adhezyjne należą do stałych oraz tymczasowych uzupełnień protetycznych. Oznacza to iż mogą one być cementowane na stałe na zębach własnych pacjenta lub też służyć jako uzupełnienie tymczasowe np. podczas wgajania się implantów po zabiegu wszczepiania implantów. W porównaniu do tradycyjnych mostów porcelanowych nie wymagają one szlifowania zdrowych zębów są więc znacznie mniej inwazyjne. Mosty adhezyjne mocowane są do innych zębów za pomocą wypustek z włókna szklanego.

 

4. Korony porcelanowe na złocie

korony-porcelanowe-na-zlocieKorony porcelanowe na podbudowie ze złota mają charakterystykę zbliżoną do koron na podbudowie stalowej, są zatem bardzo wytrzymałe i zapewniają właściwą estetykę. To, co wyróżnia te korony, to obecność stopów metali szlachetnych, zwykle złota i platyny. Wynikają z tego następujące korzyści:

  • złoto jest metalem biozgodnym o unikalnych właściwościach bakteriostatycznych;
  • żółty kolor złota jest bardziej korzystny niż srebrno-szary kolor stali, dzięki czemu korona porcelanowa na podbudowie ze złota wygląda bardziej naturalnie, ma korzystniejszy kolor i lepiej odbija światło;
  • złoto jest metalem bardziej elastycznym niż stal, co jest lepsze dla rozkładu sił i mechaniki pracy wkładu koronowo-korzeniowego i korony zęba.

Zastosowanie złota minimalizuje ryzyko próchnicy wtórnej pod koroną protetyczną. Z tego względu zaleca się stosowanie złota w zębach głęboko złamanych lub zniszczonych poddziąsłowo, kiedy ryzyko próchnicy jest znacznie większe z uwagi na utrudnione lub uniemożliwione właściwe oczyszczanie tej okolicy.

 

powrót na stronę – protetyka

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00