fbpx Implanty zębowe – rozwiązanie dla kogo? | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Implanty zębowe – rozwiązanie dla kogo?

Zastosowanie implantów to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków w uzębieniu. 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów pozwalają one uzyskać naturalny efekt. Doskonale zastępują korzeń zęba, a także są z powodzeniem przyjmowane przez organizm ponad 95% procent zabiegów kończy się sukcesem. Czy implanty zębowe są rozwiązaniem dla każdego?

Implanty zębowe czym są?

Implanty zębowe to najbardziej trwałe i zgodne z naturą uzupełnienia protetyczne, nazywane także sztucznymi korzeniami zębów. Mają postać kilkunastocentymetrowych wkrętów umieszczonych w kości żuchwy lub szczęki. Po okresie wygojenia odbudowuje się na nich koronę zęba.

Dzięki swojej budowie implant stomatologiczny integruje się z kością, doskonale odtwarzając funkcje korzenia zębowego. Może być stosowany zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów lub nawet przy całkowitej utracie uzębienia.

Rodzaje implantów zębowych

Obecnie na rynku implantologicznym istnieje wiele rodzajów implantów. Jednym z kryteriów podziału stanowią materiały, z jakich zostały wykonane. W gabinetach stomatologicznych zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe biokompatybilne, które nie wywołują uczuleń i reakcji alergicznych. Stanowią idealne stabilne podparcie dla korony, mostu lub protezy. W implantologii stosowane są także implanty cyrkonowe (pełnoceramiczne), wykonane z tlenku cyrkonu. Podobnie jak tytan wykazują bardzo dobrą ingerencję z organizmem człowieka, a przy tym są wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Wszczepienie implantu nie jest jednoznaczne z odtworzeniem zęba. Implant zastępuje jego korzeń, zatem stanowi fundament, na którym poprzez łącznik mocowana jest korona protetyczna stanowiąca właściwy sztuczny ząb.

Dla kogo wskazane są implanty zębowe?

Implanty zębów można wszczepić każdej dorosłej niezależnie od przyczyny braków w uzębieniu. Jednak kluczową kwestią determinującą powodzenie zabiegu jest dokładna ocena ilości i jakości tkanki kostnej, stanowiącej podstawę do wszczepu. Wykorzystuje się do tego diagnostykę obrazową (zdjęcia pantomograficzne, tomograf komputerowy CBCT), która precyzyjnie określa stan zębów, kości, zatok i nerwów. Przed zabiegiem wszczepienia implantu należy usunąć wszystkie potencjalne źródła stanów zapalnych w jamie ustnej, między innymi: ubytki próchnicowe czy pozostawione korzenie.

Przeciwwskazaniem do zastosowania implantologii jest niezakończony wzrost i rozwój kości twarzy (u dzieci i młodzieży), zaawansowany zanik kości szczęki oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Dużą przeszkodę w powodzeniu zabiegu stanowi palenie tytoniu oraz niedostateczna higiena jamy ustnej. Nawet jeśli pacjent nie może od razu poddać się wszczepieniu implantu zębowego, nie oznacza to, że nie będzie takiej możliwości w przyszłości. W gabinecie stomatolog oceni stan uzębienia i zaproponuje najlepszą metodę leczenia.

Zalety implantów zębowych

Implanty przywracają funkcję żucia, co wpływa na lepszy komfort spożywania pokarmów. Mają istotny wpływ na estetykę twarzy dzięki nim pacjenci są w stanie odzyskać naturalny uśmiech, poprawić swoją samoocenę i pewność siebie. Profil twarzy staje się pełniejszy, a zmarszczki wyraźnie wygładzone. Wszczepienie implantów zębowych pozwala uniknąć szlifowania twardych tkanek zdrowych zębów w celu zakotwiczenia mostów lub mocowania protez częściowych.

W centrum stomatologicznym BDental poprowadzimy Cię przez cały proces odtworzenia brakującego uzębienia. Poznaj nowe możliwości leczenia i zaufaj najlepszym specjalistom!

 

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Pełna oferta BDental:


› Stomatologia Estetyczna


› Implanty


› Protetyka


› Licówki


› Ortodoncja


› Stomatologia Dziecięca


› Sedacja wziewna - gaz rozweselający


› Próchnica


› Endodoncja


› Periodontologia


› Chirurgia stomatologiczna


› Profilaktyka


› Bruksizm


› Leczenie dysfunkcji narządu żucia


› Leczenie bólu głowy


› Rehabilitacja - terapia manualna


› Narkoza – znieczulenie ogólne
w asyście anestezjologicznej


› Badania Tomografem 3D CBCT


› Cennik