fbpx Higiena przy implantach | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Higiena przy implantachOsoby posiadające wszczepy do kości (implanty), także powinny dbać o higienę wokół osadzeń wszczepu. Do tego celu mogą być pomocne specjalistyczne przyrządy jak:

higiena3Szczoteczka do zębów

Specjalistyczny sznurek służy do czyszczenia osadzeń implantów, którego zakrzywiony koniec wsuwamy między osadzenia implantów i przeciągamy go wokół na drugą stronę. Krzyżujemy oba końce sznura i posuwistym ruchem w górę i w dół czyścimy powierzchnię osadzenia implantu.

 

higiena1Nici dentystyczne

Pokryta nylonem szczoteczka międzyzębowa służy do czyszczenia osadzeń implantów i spodu protezy. Wsuwamy ją delikatnie między osadzenia implantów i czyścimy posuwistym ruchem w przód i w tył.

 

higiena2Szczoteczka międzyzębowa

Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc między osadzeniami implantów i pod spodem protezy służy także szczoteczka zakończona czubkiem. Główkę szczoteczki można zginać tak, aby skutecznie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

 

irr-implIrygator dentystyczny

Doskonałe uzupełnienie higieny jamy ustnej, zwłaszcza dla osób z: aparatami ortodontycznymi, mostami i koronami protetycznymi, implantami. Jest to rodzaj pompy, która za pomocą specjalnej końcówki pozwala płukać przestrzenie międzyzębowe wodą pod ciśnieniem.

 

powrót na stronę implantologia

powrót na stronę – profilaktyka

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00