fbpx Protetyka | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Protetyka

Po co właściwie potrzebne są nam zęby? Czy tylko ze względów estetycznych? Otóż nie. Ich najważniejszą funkcją jest gryzienie i rozdrabnianie pokarmów. Wielu lekarzy uważa, że zdrowie zaczyna się w jamie ustnej.

Dziś już nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne są nasze zęby. W większości dbamy o ich zdrowie czyszcząc je i naprawiając u dentysty. Pomimo tego tracimy je. Utrata stałych zębów może dotknąć każdego. Powodem nie tylko jest starzenie się ale  również zaniedbania w pielęgnacji zębów, przebyte choroby czy urazy .

Protetyka, uważana jest przez wielu lekarzy za królową stomatologii. Jest to dział, który zajmuje się odtwarzaniem odpowiedniego zgryzu i wyglądu zębów.

Leczenie protetyczne polega na prawidłowej, trwałej i estetycznej odbudowie brakujących zębów, w postaci ruchomej lub stałej. Współczesna technologia daje szeroki zakres możliwości zastosowania odpowiedniej metody uzupełnienia takiego braku dla indywidualnego przypadku.


 

Oferujemy Państwu najwyższej jakości uzupełnienia stałe, tj:  (więcej)

Do odbudowy stałej zaliczamy również:

 • licówki pełnoceramiczne lub kompozytowe (więcej)
 • wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego, lane metalowe czy tlenku cyrkonu (więcej)
 • wkłady koronowe typu inlay, onlay, overlay, endokorona (więcej)

Proponujemy także uzupełnienia protetyczne ruchome, tj: (więcej)

 • protezy akrylanowe, szkieletowe i szynoprotezy,
 • protezy bezklamrowe na zatrzaskach lub zasuwach (wiecej)
 • protezy na koronach teleskopowych,
 • protezy oparte na implantach (więcej)

Korony porcelanowe (więcej)

Korona protetyczna to stałe uzupełnienie braków w obrębie tkanek twardych korony zęba. Wykonuje się ją w przypadku rozległego zniszczenia zęba, często jako ostatnią szansę na zachowanie zęba lub też w przypadku zmiany kształtu naturalnej korony zęba.


Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu, są szczególnie polecanym rodzajem takich uzupełnień, gdyż zapewniają pełną biozgodność z tkankami jamy ustnej, eliminują ryzyko odczynów alergicznych oraz brak przebarwień w jamie ustnej.

Największą zaletą koron pełnoceramicznych wykonanych na bazie tlenku cyrkonu jest doskonała estetyka. Takie korony wyróżniają się najlepszą kolorystyką, wytrzymałością mechaniczną i trwałością. Spośród wszystkich rodzajów koron zębowych te, cechują się najwyższymi właściwościami estetycznymi. Można lepiej dobrać kolor, nadać lepszy kształt i uzyskać maksymalną naturalność.

Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu są najczęściej stosowanymi w odbudowie zębów na implantach.


Mosty porcelanowe

Za pomocą mostów protetycznych, przy użyciu tych samych materiałów, z których wykonujemy pojedyncze korony, można odbudować szereg utraconych zębów, jednak pod warunkiem, że przed i za luką zębową znajduje się własny, mocny ząb. Jest to rozwiązanie kompromisowe, gdyż odbudowując utracone zęby musimy wykorzystać często zdrowe zęby jako filary mostu.

W tej sytuacji najlepszym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie implantów jako filarów mostu, gdyż  wtedy odbudowując brak uzębienia nie wykorzystujemy własnych, zdrowych zębów. (więcej)


Licówki porcelanowe (więcej).

Licówki porcelanowe są to cienkie płatki wykonywane z kompozytu lub porcelany, nakładane na powierzchnię wargową zęba. Stosuje się je, aby nadać zębom piękny wygląd, skorygować ich kształt, kolor czy wielkość.

Licówki porcelanowe to rozwiązanie protetyczne najmniej ingerujące w tkanki twarde zęba.


Protezy – uzupełnienia ruchome (więcej)

Do ruchomych uzupełnień zalicza się przede wszystkim protezy, które muszą być wyjmowane z jamy ustnej chociażby do czyszczenia.. Stosuje się je w sytuacji utraty całości lub części uzębienia i w przypadkach, kiedy brak możliwości wykonania uzupełnień stałych, opartych np.na implantach.

Istnieje kilka odmian protez, wśród których warto wymienić:

 • protezy szkieletowe    (standardowe, z klamrami lanymi obejmującymi zęby ;     bezklamrowe, na zatrzaskach lub zasuwach (więcej)
 • protezy akrylowe     (standardowe lub na miękkim podłożu, co ogranicza możliwość powstawania otarć i odleżyn)
 • protezy na koronach teleskopowych
 • protezy oparte na implantach – te należą do najbardziej komfortowych ruchomych uzupełnień zębów, gdyż eliminują możliwość przesuwania się protezy w jamie ustnej (więcej)

W implantoprotetyce czyli pracach protetycznych opartych na implantach, pacjent ma do wyboru dokładnie te same rodzaje uzupełnień stałych, czyli koron i mostów, co w protetyce klasycznej.

Jednym z najważniejszych elementów uzupełniania braków zębowych jest poprawne zaplanowanie pracy protetycznej, w taki sposób aby nowe zeby, przez wiele kolejnych lat, funkcjonowały bezproblemowo.

W gabinetach BDental mamy do dyspozycji Tomograf 3D CBCT, który niejednokrotnie jest niezastapionym narzędziem diagnozowania, planowania i poprawnego wykonania uzupełnienia protetycznego braków zębowych.

Zapraszamy na konsultację.

 

powrót na stronę: oferta

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00