fbpx Higiena uśmiechu - profilaktyka w gabinecie | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Higiena uśmiechu – profilaktyka w gabinecieInstruktaż higieny jamy ustnej 

Zawiera szczegółowe wskazówki dla pacjenta dotyczące techniki szczotkowania, rodzaju szczoteczki do zębów, pasty, środków wspomagających jak płukanki, nici dentystyczne, wykałaczki. Lekarze i higienistki naszego Centrum doradzą i zaprezentują jak profesjonalnie myć zęby, by móc cieszyć się zdrowym uśmiechem. Daje to pacjentowi możliwość prawidłowego czyszczenia zębów w domu oraz wiedzę do stosowania odpowiedniej profilaktyki na co dzień.

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zębów i dziąseł. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają Ci wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla Twojego ogólnego samopoczucia.

Pomiędzy regularnymi wizytami u stomatologa każdy z nas może wykonywać proste czynności, które znacznie obniżają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, chorób dziąseł i innych problemów jamy ustnej.

Lakierowanie  

Polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Zabieg wykonywany jest u pacjentów z uzębieniem stałym. Stosuje się go głównie w celu zaopatrzenia szkliwa w większą ilość jonów fluorkowych co czyni zęby odporniejszymi na proces powstawania próchnicy (lakiery fluorowe).

Zabieg ten wykonuje się również w celu pokrycia powierzchni odsłoniętego korzenia i wynikającej z tego nadwrażliwości zęba na czynniki zewnętrzne. Stosuje się do tego celu odpowiednie preparaty (lakiery chlorheksydynowe), wykazujące działanie przeciwpróchnicze i przeciwzapalne. Zabiegi są całkowicie bezbolesne i nie przebarwiają zębów. 

Lakowanie zębów 

to zabieg profilaktyczny polegający na uszczelnieniu bruzd, szczelin i zagłębień w zębach. Dzięki lakowaniu eliminujemy możliwość rozwoju bakterii w trudno dostępnych miejscach, a co za tym idzie, zmniejszamy ryzyko wystąpienia próchnicy. Najczęściej zabieg ten przeprowadza się w zębach stałych bocznych. Wskazane jest lakowanie zębów bezpośrednio po wyrznięciu czyli ukazaniu się powierzchni żującej. Po oczyszczeniu takiego zęba, lak w postaci płynnej nakładany jest na ząb i kolejno utwardzany lampą światłoutwardzalną. W ten sposób tworzy się cienka warstwa pokrywająca zagłębienia i bruzdy zęba. Konieczna jest kontrola laku, ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia. 

Lakowanie zębów to dobry pomysł zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych. Nie jest bolesne i nie wiąże się nawet ze specjalnym dyskomfortem dla pacjenta.  Lakowanie zębów przeprowadza się przede wszystkim u młodych pacjentów. Dorośli natomiast często decydują się na lakowanie tak zwanych zębów mądrości.

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

powrót na stronę – profilaktyka

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00