fbpx Stomatologia estetyczna | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.

Obejmuje wszystkie dziedziny stomatologii, szczególnie jednak dotyczy:


Każdy marzy o ładnym uśmiechu, który nie tylko dodaje uroku, ale świadczy o zdrowiu i zadbaniu. Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Jednym ze sposobów na poprawienie uśmiechu jest zabieg bondingu. Metoda ta pozwala szybko i skutecznie nadać pożądany wygląd nierównym, ukruszonym czy pękniętym zębom.

Bonding to poprawa wyglądu zębów za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych. Metoda nie wymaga ingerencji w tkanki zęba, kompozyt łączy się z powierzchnią wytrawionego szkliwa dzięki sile adhezji (przylegania). Takie odbudowy powstają w trakcie jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. 

Zabieg należy do metod małoinwazyjnych, z niewielką preparacją szkliwa zębów. Zazwyczaj znieczulenie pacjenta też nie jest konieczne, chyba ze występuje znaczna nadwrażliwość zębów. 

Za pomocą bondingu można zamknąć szpary między zębami, zmniejszyć lub zlikwidować diastemę, odbudować ukruszenia zębów, zamaskować pęknięcia, przebarwienia czy niedorozwoje szkliwne.

Można również zmienić kształty zębów, wydłużyć je, poszerzyć czy wyrównać i w ten sposób zaprojektować nowy uśmiech – można wykonać licówki kompozytowe czyli cieńkie płatki kompozytu nałożone np. na cały łuk zębowy.

Przez fakt, że szkliwo przed zabiegiem jest tylko delikatnie wytrawiane, nie wpływa to na strukturę zeba i dzięki temu metamorfoza jest całkowicie odwracalna.

Bonding ma swoje zalety i wady: 

  • jest to prosta i tania metoda na uzyskanie ładnych zębów przy ich niewielkich defektach. Dużą zaletą jest również czas – odbywa się ona na jednej wizycie i już po zejściu z fotela stomatologicznego pacjent widzi zadawalający efekt. 
  • jednak zabieg ten jest także nietrwały. Z czasem zęby mogą ulegać uszkodzeniom, przebarwiać się i tracić początkowy efekt. Kompozyt jest podatny na działanie czynników zewnętrznych, a jego estetyka w dużej mierze zależy od nawyków żywieniowych i cech osobniczych pacjenta. Pewne rodzaje składu śliny, spożywanie dużej ilości barwiących pokarmów (zielona herbata, wino, kawa) i inne czynniki mogą powodować matowienie i przebarwienia na zębach. Taka sytuacja będzie wymagała częstych wizyt w gabinecie w celu piaskowania osadów i polerowania licówek kompozytowych.

Materiały kompozytowe nowej generacji dobrze naśladują naturalne uzębienie ale to porcelana jest królową estetyki – to ona najwierniej imituje ząb, jego głębie, barwę, połysk i zachowanie w każdych warunkach. Często licówki kompozytowe są wstępem do zastosowania licówek porcelanowych – duzo trwalszych i bardziej naturalnych – jako estetycznej odbudowy zębów

Dziś już nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne są zdrowe i ładne zęby. Wiemy, że oprócz funkcji gryzienia i żucia ważna jest ich funkcja estetyczna. W większości dbamy o ich zdrowie, czyszcząc je i naprawiając. Pomimo tego nie zawsze jesteśmy zadowolenia z ich wyglądu – zęby chorują, zmieniają wygląd lub tracimy je. 

Stomatologia estetyczna: 

  • pozwala uzupełnić brakujące zęby lub ich zniszczone części, tak by uzupełnienia wyglądały naturalnie
  • pozwala zmienić – poprawić kształt, ustawienie i barwę zębów
  • koryguje takie defekty jak przebarwienia zębów wrodzone lub nabyte, diastema czy niedorozwój szkliwa oraz wiele nieestetycznych problemów naszych zębów. 

W efekcie, niezależnie od tego, czym obdarzyła nas natura i co zmienił upływający czas, otrzymujemy białe, równe i piękne zęby.

powrót na stronę: oferta

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00