fbpx Piękne, zdrowe zęby na implantach | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Piękne, zdrowe zęby na implantach

Dlaczego stosujemy implanty?

Najczęściej implant kojarzy się z uzupełnieniem pojedynczego zęba lub najwyżej kilku. Nie zawsze tak jest. Czasami można już na 4 implantach uzupełnić braki wszystkich zębów – słynna metoda All-on 4. W innym przypadku, wszczepienie 6 implantów w jednym łuku zębowym, umożliwia wykonanie pełnoprawnych, stałych mostów protetycznych.

Jak implanty mogą pomóc tym, którzy mają problemem z wypadającą protezą?

Każdy chciałby czuć się bezpiecznie ze swoimi zębami, także w sytuacji, kiedy jest to proteza ruchoma. Istnieje możliwość poprawienia utrzymania protez ruchomych poprzez nowoczesne rozwiązania – są to protezy oparte na implantach. W pewnych sytuacjach, już 2 implanty i lokatory spowodują, że proteza będzie ustabilizowana i nie będzie wypadała z ust…. Podobno nawet George Washington, co prawda ponad 200 lat temu, ale borykał się z wypadającą w trakcie ważnych spotkań protezą …J

Zaletą protez osadzonych lub opartych na implantach jest to, że się nie ruszają.


Czy można jednocześnie usunąć ząb i wstawić implant?

Oczywiście, że tak. Jest to tzw. implantacja natychmiastowa. Po takim zabiegu możliwe jest zabezpieczenie pacjenta protezą tymczasową – może to być np. korona czasowa osadzona na implancie lub proteza czasowa uzupełniająca braki bardziej rozległe. Pacjent nie pozostaje z problemem braku zębów, aż do czasu osadzenia protezy ostatecznej lub koron stałych.

Z założeniem implantu najlepiej nie zwlekać, gdyż po usunięciu zęba następuje zanik kości, który może utrudnić późniejsza implantację i być przyczyną zwiększenia jej kosztów.

U kogo można zastosować implanty?

Nowoczesna chirurgia implantologiczna wypracowała metody implantacji prawie u każdego pacjenta. W naszym gabinecie zorganizowaliśmy pracę w zespole wielospecjalistycznym. Każdy pacjent analizowany jest przez lekarza specjalizującego się w swojej dziedzinie i po wypracowaniu wspólnego planu, każdy z nas zajmuje się swoją częścią leczenia w sposób profesjonalny, zgodny z nowoczesną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Jestem specjalistą protetyki stomatologicznej, współpracuję ze specjalistą periodontologiem i chirurgiem implantologiem. Taki zespół specjalistów jest gwarancją sukcesu i mało który gabinet może się nim pochwalić.

Zapraszam na konsultacje.

Dr Krzysztof Zieliński, specjalista protetyki stomatologicznej.

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Pełna oferta BDental:


› Stomatologia Estetyczna


› Implanty


› Protetyka


› Licówki


› Ortodoncja


› Stomatologia Dziecięca


› Sedacja wziewna - gaz rozweselający


› Próchnica


› Endodoncja


› Periodontologia


› Chirurgia stomatologiczna


› Profilaktyka


› Bruksizm


› Leczenie dysfunkcji narządu żucia


› Leczenie bólu głowy


› Rehabilitacja - terapia manualna


› Narkoza – znieczulenie ogólne
w asyście anestezjologicznej


› Badania Tomografem 3D CBCT


› Cennik