Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

Implanty to Twoje trzecie zęby!Pierwsze zęby “mleczaki” wypadają nam same. W ich miejsce natura wyposażyła nas w drugie zęby, nazwane stałymi. Jednak i one z czasem zużywają się, niszczą i wypadają.  Co wtedy?

Implanty to dziś najlepsze, najbardziej estetyczne i najtrwalsze rozwiązanie problemu braku zębów!

Stawką jest Twoje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie!

Współczesna technologia umożliwia nam poradzenie sobie z tym problemem w najprostszy sposób, zastąpienie naturalnego korzenia zęba korzeniem tytanowym, czyli implantem i umocowanie na nim korony zęba.

   
Implanty zębowe to proste, najbardziej estetyczne i najtrwalsze rozwiązanie problemu braku zębów. To trzecie, “własne” zęby. Nie przestawaj szczerze i szeroko się uśmiechać, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Nigdy nie jest za późno, by podnieść jakość swojego życia!

Implant można założyć w miejsce dawno utraconego zęba lub natychmiast po jego usunięciu. Procedura wszczepiania jest mało ryzykowna i można ją przeprowadzić u osób młodych, dorosłych lub w wieku dojrzałym, nie ma tu górnej granicy wieku. Tak naprawdę implanty są dla każdego.


7 powodów, dla których warto wybrać implant

  • przywracają prawidłowe żucie i wygląd twarzy
  • dają takie samo uczucie jak zęby naturalne
  • zabieg jest bezbolesny
  • są komfortowe w użytkowaniu
  • to najbardziej estetyczne rozwiązanie protetyczne
  • implanty to proste i trwałe rozwiązanie
  • płatność można rozłożyć na wygodne raty

Wszczepienie implantu jest w gruncie rzeczy niezbyt dużym zabiegiem chirurgicznym, a biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości w diagnozowaniu i planowaniu, komplikacje są mało prawdopodobne. Ważne jest, by implant był zakładany przez certyfikowanego implantologa z doświadczeniem.

Na czym to polega?

Zabieg polega na umieszczeniu tytanowej śruby w kości, na której po okresie wygojenia, będzie zamocowany nowy ząb.

Implanty zrobione są z czystego tytanu. Jest on niezwykle trwały i kompatybilny z organizmem, przez co łatwo integruje się z tkanką kostną.  Istnieją także implanty ceramiczne, wykonane z wytrzymałego tlenku cyrkonu lecz tytan nadal pozostaje złotym standardem wśród materiałów implantologicznych.

Bez bólu!


Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – jest ono zupełnie wystarczające by zabieg był bezbolesny. Lekarz implantolog, który pracuje w sposób atraumatyczny i bezpieczny, może wprowadzić wiele implantów podczas jednej wizyty.


Jak wygląda cała procedura medyczna?

Podczas zabiegu, w miejscu umieszczenia implantu, implantolog robi niewielkie nacięcie. Po wszczepieniu implantu nacięcie zostaje zaszyte.

Tuż po zabiegu (1-2 dni) konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Po kilku (5-7) dniach należy zdjąć szwy. Teraz należy czekać aż implant zintegruje się z kością, już bez konieczności dodatkowych zabiegów.

Przy prawidłowym procesie gojenia, zintegrowanie implantu tytanowego z kością trwa od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie brak zębów może zostać przykryty protezą tymczasową wykonaną na czas gojenia lub dopasowaniem tej, którą pacjent użytkował przed implantacją.

Po prawidłowym zintegrowaniu się implantu z kością, mogą być na nim zamocowane nowe korony zębów. Lekarz odsłoni “główkę” implantu i przykręci do niej małą czapeczkę zwaną śrubą gojącą, która  ma za zadanie sprawić, żeby dziąsło zostało prawidłowo ukształtowane.

Po kilku dniach pobierany jest wycisk, który jest podstawą do wykonania w laboratorium technicznym, ustalonego wcześniej uzupełnienia protetycznego.

Po dokładnym dopasowaniu przylegania, kształtu i koloru takie uzupełnienie czyli np. korona, most lub proteza są trwale mocowane na implantach.


Trwałe materiały

Korony i mosty oparte na implantach zrobione są najczęściej z porcelany na podbudowie z metalu lub tlenku cyrkonu.  Zaletą cyrkonu jest to, iż odbija światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie protetyczne jest prawie identyczne jak naturalne zęby – mówimy wtedy o koronach cyrkonowych.

Są to rozwiązania o najwyższej jakości pod względem estetyki.


Czy wiesz, że mając tytanowy implant możesz bez obaw korzystać z RM czyli rezonansu magnetycznego!  Implanty nie wywołują efektu magnetycznego.


Dlaczego warto?

Największą zaletą zębów opartych na implantach jest fakt, że poprawnie wykonane będą dawały takie samo uczucie jak zęby naturalne. Tak samo można uprawiać sport, rozmawiać, jeść, śmiać się i żyć, jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy implantami a własnymi, naturalnymi zębami.

Przy planowaniu odbudowy uzębienia przez implantację, najistotniejsza jest późniejsza odbudowa zębów na implantach – implantoprotetyka.  Dlatego tak ważne jest prawidłowe i pełne zaplanowanie zabiegu, w czym nawet najbardziej doświadczonemu lekarzowi pomaga wykonanie tomografii.

Przecież tu chodzi o Twój komfort!

W naszym Centrum Medycznym Bdental posiadamy nowoczesny Tomograf CBCT 3D, dzięki temu diagnostyka i planowanie implantacji przebiega szybko i sprawnie.


Prawidłowo wszczepiony implant jest bardziej wytrzymały niż naturalne korzenie zębowe a odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli utrzymać twoje dziąsła oraz miejsce wszczepienia implantu w dobrym stanie, tak, że implant będzie trwał do końca Twojego życia.
Nie do przeceniania jest też fakt, że implanty przywracają prawidłowe żucie i wygląd. To wszystko przy zachowaniu pełnego komfortu posiadania własnych zębów.


   
Nasi lekarze
W Centrum Medycznym BDental zabiegi implantacji i odbudowy zębów na implantach przeprowadza zazwyczaj zespół, składający się z doświadczonego implantologa oraz specjalisty protetyka, który zajmuje się estetyczną odbudową zębów czyli implantoprotetyką.


Konsultacje i diagnostykę implantologiczną prowadzą:
dr Przemysław Nowak, lekarz dentysta, zajmujący się chirurgią stomatologiczną,
certyfikowany implantolog z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą;
dr Krzysztof Zieliński, specjalista protetyki stomatologicznej oraz certyfikowany implantolog.


Cennik

Wszczepienie implantu (w zależności od systemu) ———  2800 zł / 3200 zł

Korona implantologiczna ————  2000 zł / 2200 zł


Wybierz komfort, jakość i estetykę, i niech uśmiech nie znika z Twoich ust!

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń:  32/330 30 35,   www.bdental.pl

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00