fbpx Licówki porcelanowe | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Licówki porcelanowe

Licówki - są to cienkie płatki wykonywane z kompozytu lub porcelany, nakładane na powierzchnię wargową zęba. Dzięki nim możliwe jest pokrycie rozległych wypełnień, uporczywych przebarwień, zmiana kształtu zębów, ich wydłużenie lub poszerzenie i nadanie im ogólnie pięknego wyglądu.

Licówki porcelanowe są to cienkie płatki wykonywane z kompozytu lub porcelany, nakładane na powierzchnię wargową zęba. Stosuje się je, aby nadać zębom piękny wygląd, skorygować ich kształt, kolor czy wielkość.

Wykonuje się je najczęściej wtedy, kiedy występują trwałe przebarwienia, spowodowane np. wcześniejszym leczeniem kanałowym; niewielkie uszkodzenia mechaniczne; niechciane przerwy pomiędzy zębami lub nierówne zęby a pacjent nie chce poddać się leczeniu ortodontycznemu. Jednak gdy zęby są bardzo zniszczone, stosuje się korony ceramiczne.

Założenie licówek wyklucza nieleczona próchnica, choroby dziąseł, wady zgryzu. Nie stosuje się ich również u osób z parafunkcjami zgryzowymi jak zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów, obgryzaniem paznokci, bo wtedy łatwo o uszkodzenie lub odklejenie się licówek.

Licówki porcelanowe to rozwiązanie protetyczne najmniej ingerujące w tkanki twarde zęba.

licowki2 licowki1 licowki3

 

 

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

powrót na stronę protetyka 

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00