Dr n. med. Jacek Żurek

Lekarz dentysta, specjalista periodontolog

lekarz dentysta
Jest absolwentem Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, którą ukończył w 2004 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza dentysty. Następnie ukończył staż specjalizacyjny w dziedzinie periodontologii w Zakładzie Chorób Przyzębia i Błon Śluzowych Jamy Ustnej Katedry Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Zabrzu. W latach 2006 – 2013 był pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy, a później asystenta. W 2010 roku przystąpił do państwowego egzaminu specjalizacyjnego, dzięki czemu uzyskał tytuł i uprawnienia specjalisty w dziedzinie periodontologii.

Dr Jacek Żurek to specjalista, który nieustannie poszerza zakres swojej wiedzy. O jego ambicjach świadczą licznie posiadane dyplomy i certyfikaty. Ukończył ponad 80 kursów i szkoleń doskonalących, prócz tego jest regularnym uczestnikiem konferencji i sympozjów naukowych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi – jest autorem i współautorem wielu prac naukowych z dziedziny periodontologii, a także stomatologii estetycznej oraz stomatologii wieku rozwojowego. Współpracuje z wydawnictwem Elamed. Jest również współautorem kilku doniesień kongresowych i plakatów. Prowadzi cykl kursów przygotowujących lekarzy stażystów do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (Lepetytorium). Prócz tego jest autorem wykładów dla lekarzy ortodontów – ich tematyką jest współpraca pomiędzy specjalistami periodontologii i ortodoncji.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Śląskiego oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego.


Dr n.med. Jacek Żurek specjalizuje się w leczeniu schorzeń przyzębia z wykorzystaniem metod chirurgicznych i niechirurgicznych. Wykorzystuje również techniki regeneracyjne. Zajmuje się leczeniem interdyscyplinarnym – niejednokrotnie przeprowadza terapię u pacjentów z chorobami przyzębia, ściśle współpracując ze specjalistami w zakresie ortodoncji. W obrębie jego zawodowych zainteresowań znajduje się również terapia fotodynamiczna (leczenie chorób przyzębia przy użyciu lasera) oraz kosmetyczna chirurgia przyzębia (pokrywanie pojedynczych i mnogich recesji dziąsłowych). Koryguje chirurgicznie przebieg dziąseł wraz z kośćmi, zajmuje się też chirurgicznym pogrubianiem dziąsła przeszczepem pobranym z podniebienia.

Udziela pomocy pacjentom z trudnymi przypadkami implantologicznymi, w tym z brakami wystarczającej ilości tkanki kostnej i dziąsła w rejonie estetycznym. Zajmuje się także implantologią estetyczną, implantoprotetyką oraz leczeniem protetycznym pacjentów z chorobą przyzębia.

Zainteresowania:

  • leczenie chorób przyzębia (terapia niechirurgiczna i chirurgiczna)
  • terapia fotodynamiczna
  • kosmetyczna chirurgia przyzębia
  • implantologia estetyczna, implantoprotetyka, protetyka
  • leczenie chorób przyzębia przy ścisłej współpracy z lekarzami ortodontami
  • współpraca ortodontyczno-periodontologiczna
  • rozwiązywanie trudnych problemów stomatologicznych
  • leczenie interdyscyplinarne

Pozazawodowo interesuje się fotografią, narciarstwem i żeglarstwem.

Przyjmuje:

  • wtorki  13.00 – 19.00
  • czwartki 12.00 – 19.00

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę