Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

Znieczulenie podtlenkiem azotu – gazem rozweselającym.

Sedacja wziewna czyli znieczulenie podtlenkiem azotu pozwala na bezpieczne i pozbawione lęku leczenie stomatologiczne. Uspokojenie uzyskuje się podając pacjentowi indywidualnie dobraną mieszankę tlenu z podtlenkiem azotu, za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Po krótkim czasie pacjent odczuwa przyjemne "oszołomienie", istotnie obniżony jest poziom lęku i dodatkowo występuje lekkie działanie przeciwbólowe.

Działanie podtlenku azotu polega na zaburzeniu przewodnictwa w neuronach mózgowia. Podtlenek azotu zmniejsza strach oraz napięcie lękowe odczuwane przez pacjenta przed zabiegiem oraz w trakcie jego trwania. Wspomaga działanie środków miejscowo znieczulających.

 Wskazaniami do przeprowadzenia sedacji są:

  • silny strach przed leczeniem, zarówno przez dzieci jak i dorosłych,
  • utrwalona dentofobia,
  • silny odruch wymiotny,
  • nadpobudliwość nerwowa,
  • zabiegi związane z przewidywanymi nieprzyjemnymi odczuciami pacjenta,
  • długo trwające zabiegi stomatologiczne,
  • pierwsza wizyta dziecka u stomatologa.

seda1Podanie podtlenku azotu pozwala pacjentowi odprężyć się, uniknąć stresu i strachu przed zabiegiem, zmniejszyć ból a nawet odciąć się od rzeczywistości.

Z racji tego, że sedacja wziewna nie powoduje zwiotczenia mięśni, może być bezpiecznie podawana osobom z chorobami serca. Nie ma także wpływu na ciśnienie krwi, nie powoduje również zwolnienia oddechu i niedotlenienia. Mogą ją stosować pacjenci z astmą. Po jej podaniu pacjent wraca do pełni sił w ok. 30 minut.

Przeciwwskazaniami do podania są katar, przerost migdałków, ostre zapalenie zatok i ucha środkowego, pierwszy trymestr ciąży, porfiria, miastenia gravis, stwardnienie rozsiane, rozszerzenie oskrzelowe, rozedma płuc, choroby psychiczne oraz brak współpracy pacjenta.

Sedacja wziewna jest całkowicie bezpieczna i z powodzeniem stosowana u dzieci już od 3. roku życia, które łatwo nawiązują kontakt z lekarzem i są bardziej podatne na sugestie specjalistów. Stosowanie gazu rozweselającego może skutkować amnezją czyli “zapominaniem” sytuacji. Mimo tego, że nie pojawia się u każdego dziecka, znacznie ułatwia leczenie szczególnie trudnych pacjentów. Część dzieci po podaniu gazu po prostu zasypia, śniąc o przyjemnych rzeczach, a takie skojarzenia oddalają je od niechęci do stomatologa.

Oczywiście istnieje również kilka zaleceń, których powinien przestrzegać każdy pacjent przed przyjęciem takiego znieczulenia:

  • nie należy przyjmować pokarmów na dwie godziny przez wizytą,
  • dzieci podczas zabiegów powinny pozostać pod opieką osoby dorosłej,
  • nie należy zakładać ciasnych ubrań.

 

powrót na stronę główną

powrót na stronę: oferta

Umów się na zabieg

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00