fbpx Implanty jednofazowe | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Implanty jednofazowe

W ostatnim czasie coraz powszechniej stosowane są implanty jednofazowe, ponieważ ich użycie pozwala na szybkie i mało inwazyjne uzupełnienie brakujących zębów. Z ich pomocą leczenie implantoprotetyczne stało się bardziej przyjazne pacjentowi. W porównaniu z implantami klasycznymi (dwufazowymi) leczenie z zastosowaniem implantów jednofazowych jest uproszczone i wymaga tylko jednego prostego zabiegu chirurgicznego.

Uzupełnianie braku kilku zębów przy pomocy implantów jednofazowych

jednofazowy1

1. Przed leczeniem

Brak trzech zębów w głębi ust. Jedną z możliwości ich zastąpienia jest założenie stałego mostu. Most zawiera wszystkie trzy zęby w jednym elemencie i jest mocowany do implantów dentystycznych jednofazowych.

 

2. Zakładanie implantów

Zabieg wykonywany jest zazwyczaj podczas jednej sesji. W tym samym dniu możliwe jest umieszczenie tymczasowego mostu, dzięki czemu pacjent może normalnie funkcjonować niemal natychmiast po opuszczeniu gabinetu stomatologa.

 

jednofazowy3

3. Zamocowanie mostu

Przed zamocowaniem stałego mostu implanty muszą się zintegrować z kością żuchwy lub szczęki. Potrzebny czas zależy od warunków kostnych ocenianych przez lekarza w trakcie zabiegu.

 

4. Wynik końcowy

Nowy most będzie wytrzymywał taki sam nacisk, co naturalne, zdrowe mocne zęby. Efektem jest stabilne i bezpieczne rozwiązanie umożliwiające jedzenie wszystkiego, na co ma się ochotę.

W tej technice z reguły już w tym samym dniu, przy korzystnych warunkach anatomicznych, można przystąpić do wykonania uzupełnień protetycznych stałych lub ruchomych. Związane z tym skrócenie fazy gojenia i możliwość szybkiego zaopatrzenia protetycznego są dla pacjenta bardzo korzystne.

powrót na stronę implantologia

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00