fbpx Implanty klasyczne (dwufazowe) | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Implanty klasyczne (dwufazowe)Implanty klasyczne, dwufazowe, wykonywane są dwuetapowo. W pierwszym etapie wszczepia się tytanowy implant, który następnie zaszywa się i pozostawia na kilka miesięcy, żeby uległ osteointegracji z kością organizmu. Przyjmuje się, że czas potrzebny do wgojenia się implantu wynosi dla żuchwy ok. 3 miesięcy, zaś dla szczęki ok. 5 miesięcy. W tym czasie pacjent może użytkować dotychczasową, własną protezę, którą podściela się miękkim akrylem lub może być zaopatrzony protezą tymczasową. W drugim etapie przeprowadza się zabiegi związane z odbudową protetyczną na wszczepach. Implant zostaje odsłonięty, a następnie w ciągu kilku tygodni montuje się ostateczną koronę lub most protetyczny.

W trudniejszych przypadkach, wymagających zastosowania dodatkowych zabiegów poprawiających warunki anatomiczne w jamie ustnej przed implantacją (np. regeneracje kostne związane z pogrubieniem kości wokół implantu, podniesienie dna zatoki szczękowej), leczenie implantoprotetyczne może wydłużyć się nawet do roku.

Zakładanie stałego mostu protetycznego na implantach

most11. Przed rozpoczęciem procedury

Przygotowanie pacjenta do leczenia.

 

 

most22. Założenie implantów

Założenie implantów dentystycznych, które zastąpią korzenie utraconych zębów. Mocowane są do nich tymczasowe zęby, które umożliwiają normalne jedzenie i funkcjonowanie podczas oczekiwania na założenie stałego mostu.

 

most33. Założenie mostu

Mocowanie na implantach gotowego mostu. Przy pełnym zastąpieniu szczęki, tak jak w tym przypadku, zazwyczaj potrzebne są 2 – 3 wizyty, aby całkowicie zamocować most.

 

most44. Wynik końcowy

Nowe zęby są nie do odróżnienia od naturalnych – zarówno dla pacjenta, jak i dla innych. Osoby, które nosiły tradycyjne protezy, często opisują zamocowanie stałego mostu jako zachwycające i bardzo pozytywne doświadczenie.

 

powrót na stronę implantologia

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00