fbpx Higiena przy stałych aparatach ortodontycznych | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Higiena przy stałych aparatach ortodontycznychOsoby noszące aparaty stałe, szczególnie powinny pamiętać o czyszczeniu zębów i aparatu co najmniej trzy razy dziennie (zwłaszcza po jedzeniu), należy unikać spożywania słodkich, lepkich potraw, które mogą uszkodzić aparat i zwiększyć ryzyko powstania próchnicy.

Prawidłowa higiena zębów z aparatem stałym:

Szczoteczki ortodontyczne

  • czyszczą zarówno ząb jak i klamry – zamocowania stałych aparatów ortodontycznych. Należy poruszać szczoteczką krótkimi ruchami do przodu i do tyłu. Szczotkujemy również linię dziąseł i powierzchnię gryzącą zęba.

Nici dentystyczne są w tym przypadku szczególnie pomocne.

  • Należy przewlec ok.45cm nici przez pętelkę. Pętelkę włożyć pomiędzy zęby pod drut łączący klamry. Przesuwać nicią w górę i w dół, ocierając ją o powierzchnię zęba i pod linią dziąsła.

Szczoteczki międzyzębowe

  • służą do czyszczenia miejsc między zębami, a drutami łączącymi klamry lub większych przestrzeni międzyzębowych. Należy dobrać odpowiedni do luki rozmiar szczoteczki, wsunąć ją delikatnie i czyścić powierzchnię posuwistym ruchem w przód i w tył.

Irygator dentystyczny

  • Doskonałe uzupełnienie higieny jamy ustnej, zwłaszcza dla osób z: aparatami ortodontycznymi, mostami i koronami protetycznymi, implantami. Jest to rodzaj pompy, która za pomocą specjalnej końcówki pozwala płukać przestrzenie międzyzębowe wodą pod ciśnieniem.

powrót na stronę – profilaktyka

powrót na stronę – ortodoncja

powrót na stronę – ortodoncja dzieci i młodzieży (BabyDental) 

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00