fbpx Uzupełnienia protetyczne ruchome | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Uzupełnienia protetyczne ruchome

Jeżeli istnieją przeciwwskazania do wykonania mostów proponujemy pacjentom protezy ruchome osiadające (akrylanowe) lub szkieletowe.

1. Protezy akrylanowe, osiadajace

to przede wszystkim protezy całkowite lub uzupełniające braki częściowe. Wskazaniem do ich stosowania są przypadki bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu, kiedy nie ma możliwości wykonania innych rodzajów uzupełnień (protez szkieletowych, stałych, opartych na implantach).

2. Protezy natychmiastowe (odmiana protez ruchomych osiadających)

przygotowane przed zabiegiem i zakładane bezpośrednio po ekstrakcji (usunięciu) zębów. W/w protezy są tańszą alternatywą do protez szkieletowych. Działanie uboczne protez osiadających: po pewnym czasie (2-3 lat) zęby sztuczne stają się optycznie krótsze w stosunku do zębów własnych. Niebagatelne jest również destrukcyjne działanie protezy akrylanowej na pozostałe zęby – powoduje przewlekłe stany zapalne dziąsła i obnażanie szyjek tych zębów.

3. Protezy szkieletowe

w odróżnieniu do akrylanowych, mają zmniejszoną do minimum niewygodną dla pacjenta płytę podniebienną. W wariantach klasycznych protezy te muszą mieć w swojej budowie klamry, które są mniej lub bardziej widoczne.

W estetycznych wariantach wykonujemy protezy szkieletowe, które opierają się na koronach teleskopowych lub zatrzaskach czy zasuwach.

4. Szynoprotezy

W niektórych przypadkach proponujemy pacjentom szynoprotezy, czyli protezy szkieletowe ze specjalną szyną podtrzymującą (zabezpieczającą) zęby przed rozchwianiem.

Schematy niektórych protez szkieletowych

prott

5. Protezy szkieletowe acetalowe

stanowią alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. W odróżnieniu od nich wykonane są z materiału termoplastycznego –acetalu, o wysokiej homogenności, odpornego na zginanie, dzięki temu są bardziej estetyczne i idealne dla osób z alergią na metale. Podobnie jak klasyczne protezy szkieletowe mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta, dzięki czemu ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i bardziej komfortowe w porównaniu do zwykłych protez akrylowych. Ponadto protezy szkieletowe acetalowe nie łamią się i nie pękają – jest to możliwe gdyż wykonane są z materiału, który zapewnia dużo większą trwałość przy dużo mniejszych wymiarach niż akryl, stosowany do klasycznych protez akrylowych.

 

powrót na stronę – protetyka

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00