fbpx Wkłady koronowe – INLAY / ONLAY | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Wkłady koronowe – INLAY / ONLAY

Stosujemy najnowocześniejsze wypełnienia kompozytowe. Do ich głównych zalet można zaliczyć to, że są praktycznie niewidoczne – dają efekt naturalnego zęba. Umożliwiają warstwową odbudowę zębów, co ma szczególne znaczenie przy rekonstrukcji siekaczy. Dodatkowo wypełnienia kompozytowe w zależności od potrzeby mogą charakteryzować się podwyższoną odpornością mechaniczną, co zabezpiecza je przed odkruszaniem czy pękaniem lub zawierać w swoim składzie nanocząsteczki zapewniające identyczność wypełnienia z zębem. Korygujemy takie nieprawidłowości w strukturze i budowie anatomicznej zęba jak częściowe lub całkowite braki szkliwa, ukruszone lub złamane korony, przebarwienia oraz zamykamy nadmierne szpary międzyzębowe.

inlayW przypadku dużych ubytków w zębach, obejmujących wszystkie guzki, alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień, stanowią wkłady koronowe. Mogą być one wykonane z metalu, stopów złota, porcelany, kombinacji złota i porcelany a także materiałów kompozytowych.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych wypełnień, przy tym zabiegu zostaje pobrany wycisk a następnie technik, dzięki pobranemu zgryzowi, przygotowuje znakomicie pasujący do kształtu, konturów oraz barwy zęba wkład koronowy. Wkłady takie są szczególnie polecane do zębów bocznych, ze względu na dużą wytrzymałość – najczęściej wykonuje się je na zęby trzonowe lub przedtrzonowe.

Stosowane są również, jeżeli korona zęba jest znacznie zniszczona.

Wkłady koronowe, które odbudowują całą powierzchnię żującą zębów bocznych zwane są nakładami.

Nie powinno stosować się wkładów koronowych, jeśli u pacjenta występuje duża skłonność do próchnicy oraz jeżeli ząb jest po leczeniu endodontycznym – w takim przypadku lepiej wykonać wkład koronowo-korzeniowy oraz koronę.

Wkłady koronowe są korzystnym, stabilnym i najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem ubytków tkanek twardych zębów.

 

powrót na stronę – stomatologia estetyczna

powrót na stronę – protetyka

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00