fbpx Diagnostyka | B-Dental - gabinet dentystyczny - stomatologia

Diagnostyka

W Bdental stosujemy najnowocześniejsze metody profilaktyki, diagnostyki i leczenia. Jest to możliwe dzięki zespołowi świetnie wykształconych i doświadczonych lekarzy oraz przy pomocy wysokiej klasy sprzętu stomatologicznego.


TOMOGRAF 3D CS 8100

CS 8100 3D. Nowy tomograf to system wielofunkcyjny, łączący w sobie obrazowanie 2D i 3D

Zaprojektowany z myślą o stomatologii ogólnej, ortodoncji, implantologii,  endodoncji, periodontologii i innych specjalizacjach wymagających wysokiej jakości diagnostyki obrazowej. Funkcjonalność systemu obejmuje tradycyjne obrazowanie panoramiczne, tomografię 3D oraz skanowanie wycisków adresowanych do CAD/CAM.  Tomograf zapewnia wysoką jakość obrazów diagnostycznych oraz optymalne pole obrazowania. 

W sensorze tego tomografu zastosowano najnowszą technologię 4T CMOS redukującą szumy oraz dostarczającą bardzo szczegółowe i skontrastowane obrazy przy niskiej dawce promieniowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest szerokie spektrum zdjęć fragmentarycznych, projekcje stawów skroniowo-żuchwowych, zatok, oraz zdjęć skrzydłowo-zgryzowych.

Jedyny na rynku pantomograf z funkcją równoległych skanów warstwowych niezbędnych do określenia położenia zębów nadliczbowych i zatrzymanych.

Charakteryzuje go ponadto wyjątkowo krótki czas badania 3D, ultra niska dawka promieniowania 3D – zredukowana aż o 87% oraz badania diagnostyczne w trybie pediatrycznym.

 


SEDACJA WZIEWNA- gaz rozweselający

Znieczulenie podtlenkiem azotu pozwala na bezpieczne i pozbawione lęku leczenie stomatologiczne.

Uspokojenie uzyskuje się podając pacjentowi indywidualnie dobraną mieszankę tlenu z podtlenkiem azotu, za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Po krótkim czasie pacjent odczuwa przyjemne “oszołomienie”, istotnie obniżony jest poziom lęku i dodatkowo występuje lekkie działanie przeciwbólowe.
Działanie podtlenku azotu polega na zaburzeniu przewodnictwa w neuronach mózgowia. Podtlenek azotu zmniejsza strach oraz napięcie lękowe odczuwane przez pacjenta przed zabiegiem oraz w trakcie jego trwania. Wspomaga działanie środków miejscowo znieczulających.


APARATY RTG Kodak 2200

Bezpieczne wewnątrzustne zdjęcia rentgenowskie

W naszych gabinetach używamy aparaty RTG wykorzystujące technologię wysokiej częstotliwości, co prowadzi do redukcji poziomu promieniowania i najwyższej jakości obrazu. Wyniki badań przeprowadzonych przez Inspektorat Ochrony Radiologicznej potwierdzają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zakup najnowocześniejszego radiologicznego sprzętu dentystycznego pozwala nam stosować w swojej praktyce to co najlepsze dla zdrowia pacjentów i ich dobrego samopoczucia.


RADIOWIZJOGRAFY Digora Optime

Szybka, bezpieczna i szczegółowa diagnoza

Dla podniesienia Państwa komfortu wyposażyliśmy również BDental w nowoczesne systemy obrazowania cyfrowego, w których tradycyjna klisza rentgenowska zastąpiona została czujnikiem optycznym, dzięki czemu zdjęcie zębów wyświetlane jest bezpośrednio na monitorze komputera. Dawka promieniowania potrzebna do zrobienie jednego zdjęcia wynosi zaledwie 10% dawki pochłanianej przy tradycyjnym zdjęciu.

Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia możliwe jest sprawdzenie gęstości kości, długości kanałów korzeniowych, co z kolei przekłada się na jeszcze wyższą jakość wykonywanych zabiegów oraz polepszenie diagnostyki.


MIKROSKOP STOMATOLOGICZNY Leica

Mikrochirurgia precyzyjna

Mikroskop Leica w leczeniu endodontycznym zapewnia doskonały, powiększony, trójwymiarowy obraz z dużą głębią i szerokim polem widzenia.

Dzięki temu można przeprowadzić leczenie kanałowe w prawie każdych warunkach anatomicznych.


Dentaport ZX

Skuteczność i dokładność w endodoncji

Leczenie endodontyczne Denta ZX Dentaport to połączenie endometru z bezpiecznym mikromotorem czyli jednoczesne opracowanie kanału i jego pomiar.

Obok mikroskopu urządzenie to zapewnia najskuteczniejszą i najdokładniejszą technikę opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych, stosowaną w leczeniu endodontycznym.


SIMPLANT

Idealne umiejscowienie implantów

Simplant – Trójwymiarowy System Planowania Leczenia Implantologicznego 3D –  jest precyzyjnym programem umożliwiającym planowanie przedzabiegowe, podnoszącym poziom zaufania i bezpieczeństwa pacjentów.

Planowanie takie pozwala znaleźć idealne umiejscowienie implantów, biorąc pod uwagę zarówno aspekty kliniczne, jak i estetyczne.


The Wand – „magiczna różdżka”

By zlikwidować ból nawet przy podawaniu znieczulenia!

W BDental oferujemy Pacjentom specjalne sposoby aplikacji środków znieczulających, na przykład za pomocą komputerowego aparatu The Wand, który zapewnia całkowicie bezbolesne znieczulanie stomatologiczne.


Zoom 2 Advanced Power

Lśniąco białe zęby już w 45 minut!

W BDental stosujemy Zoom2 Advanced Power® – najbardziej efektywny system wybielania w gabinecie, jaki dotychczas powstał. Już po zaledwie trzech 15 minutowych sesjach będziecie się mogli Państwo cieszyć z idealnie białych zębów.

więcej na ten temat
MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00