Stomatologia

Dentysta Gliwice - to wpisujemy w wyszukiwarce kiedy mamy problem z jamą ustną.

Implantologia

Implanty - skuteczność sięga aż 98%! W przypadku bezzębia czy mniejszej liczby zębów.

Medycyna Estetyczna

Dbamy o naturalne piękno, proponujemy szeroki zakres zabiegów i rozwiązań.

OrtodoncjaW Centrum BDental oferujemy leczenie ortodontyczne, którego efektem są piękne i proste zęby.
Polega ono na diagnostyce, profilaktyce oraz leczeniu wad zębowych i zgryzu, czego rezultatem jest poprawa wyglądu uzębienia i uśmiechnięty pacjent.

Nasi lekarze Ortodonci zapraszają wszystkich pacjentów, bez względu na wiek, z wszelkimi nieprawidłowościami i wadami zgryzu.

Aparaty ortodontyczne są najpopularniejszą metodą leczenia wad zgryzu i korekty krzywego uzębienia. Dla wielu osób problematyczna jest jednak ich estetyka – przyklejane do zębów zamki i mocowany do nich drut napinający, a także utrudnione utrzymanie higieny jamy ustnej.

 ————————————————————————————————————————————————–

Proponujemy ponadto estetyczne, stałe aparaty ortodontyczne: (więcej)

 • BEZLIGATUROWE, tj. najbardziej technologicznie zaawansowany System Damon3 lub Carrier,

 • LIGATUROWE, tj.:

  – kryształowe (szafirowe),

  – ceramiczne w kolorze przeźroczysto – białym,

  – klasyczne aparaty metalowe.

Proponujemy ruchome aparaty ortodontyczne: (więcej)

 • płytka Schwarza,
 • aparat Klammta,
 • Twin Block,
 • Trans/ Twin Force,
 • inne.

W naszych gabinetach pracują doskonali specjaliści, którzy w codziennej praktyce korzystają z najnowszej wiedzy medycznej i nowoczesnego sprzętu.

W prawidłowej diagnozie i ustalaniu planu leczenia niezwykle przydatne jest wykonanie i analiza zdjęć cefalometrycznych. W gabinetach Bdental wykorzystujemy do tego cyfrowe zdjęcia, wykonane posiadanym przez nas nowoczesnym aparatem pantomograficznym z przystawką cefalometryczną Gendex Orthoralix 9200 DDE Ceph.


 • Wartą rozważenia alternatywą jest w takich przypadkach użycie systemu Invisalign® wprowadzonego na rynek pod koniec XX w., przez amerykańską firmę Align Technology.

  Jest to aparat ortodontyczny w formie przeźroczystych nakładek (alignerów) z termoplastycznego silikonu. W oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, zostają przygotowane nakładki na górny i dolny łuk zębów, a ich ilość kształt i ilość dostosowana jest zawsze do indywidualnych potrzeb pacjenta. Laboratorium Invisalign wykonuje zestaw potrzebnych kompletów – indywidualnie dopasowanych szyn-nakładek a ich kolejność noszenia ustalana jest przez lekarza.

  Każdy zestaw noszony jest przez pacjenta około 14 dni, co najmniej 22 godziny na dobę przez cały okres leczenia, trwający zwykle od 9 do 18 miesięcy. Alignery muszą być wyjmowane do jedzenia i picia oraz na czas szczotkowania zębów.
  Alignery przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk, w odpowiednich miejscach oraz odpowiednio długo. Delikatnie i stopniowo przesuwają zęby na ich właściwe miejsce, dzięki czemu dziąsła ściślej do nich przylegają, tworząc naturalną ochronę, szczególnie przed schorzeniami periodontologicznymi.
  Kontrola prawidłowego przebiegu leczenia odbywają się co 4-6 tygodni, czyli z podobną częstotliwością jak w przypadku leczenia tradycyjnymi aparatami stałymi. W między czasie pacjent samodzielnie wymienia szyny.

  Tak jak w przypadku pozostałych typów aparatów ortodontycznych, przez określony czas po zakończeniu leczenia niezbędne jest noszenie tzw. aparatu retencyjnego, utrzymującego zęby w nowej pozycji i zapobiegającego ich ponownemu przemieszczaniu się. W większości przypadków aparatem retencyjnym zostaje ostatni zestaw nakładek Invisalign.
  System Invisalign® może być stosowany w leczeniu zarówno prostych, jak i bardziej złożonych wad, takich jak:
  – stłoczenie zębów – objawia się zaburzeniami w położeniu zębów, jak również ich wyżynaniem się poza łukiem zębowym,
  – przerwy między zębami – pojawiają się kiedy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów,
  – zgryz krzyżowy – powstaje w wyniku niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy i powodować zachodzenie zębów górnych na dolne,
  – zgryz głęboki – w skrócie; to zbyt głębokie zachodzenie zębów górnych na dolne,
  – przodozgryz – to w skrócie odwrotne zachodzenie zębów na siebie – dolnych na górne.
  Przywrócenie właściwego układu zębów zawsze poprawia problemy związane z nieprawidłowym zgryzem, niektórymi wadami wymowy, usuwa utrudnienia w gryzieniu i żuciu, redukuje problemy szczękowe i zużycie szkliwa.

  Do najważniejszych zalet systemu Invisalign można zaliczyć:
  – brak niezbyt estetycznych drutów i zamków,
  – komfort użytkowania,
  – możliwość zdjęcia szyn w dowolnej chwili,
  – prostsza możliwość utrzymania higieny zębów,
  – brak podrażnień błon śluzowych jamy ustnej.

  Invisalign® to nie tylko komfortowa alternatywa dla tradycyjnych aparatów, ale przede wszystkim prawdziwa innowacja w dziedzinie korekty ustawienia zębów i wyglądu uśmiechu – to sprawdzony sposób na problemy ortodontyczne.
  Decydując się na aparat Invisalign nie tylko zadbasz o estetyczne aspekty swojego uśmiechu, ale także zapewnisz sobie zdrowe i mocne zęby na długie lata.


  Zapraszamy

powrót na stronę: oferta

MediRaty - płacenie za zabiegi w dogodnych ratach w B-Dental Specjalistyczne Centrum Stomatologii i Medycyny, Gliwice, ul. Chemiczna 3

Za leczenie i zabiegi możesz płacić w dogodnych dla siebie ratach.
Nie zwlekaj! Skorzystaj z finansowania!

Nasz kalkulator online od razu wyliczy stosowne warunki.
oblicz ratę

Stomatolog Gliwice:

Rejestracja telefoniczna: (32) 330 30 35

Poniedziałek - Piątek od 9:00 do 19:00